07. 09. 2023  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


16. 06. 2008 | equal.romea.cz | Aktivity

ROMEA zve na poslední dva semináře o posilování vzdělávání a zaměstnanosti Romů

Občanské sdružení ROMEA končí sérii seminářů o projektu Podpora Romů v Praze a o dalších projektech zaměřených na sociální inkluzi Romů v regionech České Republiky. Poslední dva z těchto seminářů se uskuteční 18.6. v severomoravském Bruntále a 26.6. v Jihlavě. Zváni jsou všichni zájemci. K přihlášení můžete využít E-mail vzdelavani@romea.cz nebo telefonní číslo 257 329 667. Bruntálský seminář se koná od 11:00 v prostorách integračního centra Liga o.s. v Lidické ulici 33, Jihlavský proběhne od 10:00 v budově magistrátu města Jihlavy.

Cílem seminářů je seznámit jeho účastníky s inovativním modelem vzdělávání a zaměstnávání Romů, jenž byl realizován v rámci projektu Podpora Romů v Praze. Prezentaci projektu, který probíhal v rámci mezinárodního partnerství EQUAL, uvedou zástupci partnerů projektu. O zkušenostech ze svých aktivit promluví zástupci o.s. R-Mosty a ROMEA. Dalším důležitým bodem semináře budou prezentace regionálních aktivit a projektů, zaměřených na podporu společenské integrace Romů. V Bruntále promluví např. zástupci organizací Open house, Kofoedovy školy pro dlouhodobě nezaměstnané a Ligy Bruntál. S vlastní prezentací vystoupí také místostarosta města Krnov Alena Krušinová. Obou seminářů se také zúčastní zástupci sociálních odborů, úřadů práce a vedení měst i občané. V Jihlavě bude výstupy z Projektu Podpora Romů v Praze prezentovat jedna z autorek mezinárodní srovnávací studie o vzdělávání a zaměstnávání Romů a zástupkyně ředitelky nadace NROS JUDr. Hana Frištenská. Účastníci semináře budou moci společně sdílet poznatky a diskutovat o možnostech a principech práce, zaměřené na posilování společenského postavení obyvatel sociálně vyloučených lokalit, které jsou často obývány Romy.

Ke všem bodům programu bude řízená diskuse a prostor pro dotazy.


Autor: Adam Pospíšil | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ROMEA

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.