18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


04. 03. 2008 | equal.romea.cz | Aktivity

ROMEA zahájila sérii seminářů o projektu Podpora Romů v Praze

Občanské sdružení ROMEA zahájilo sérii seminářů o projektu Podpora Romů v Praze a o dalších projektech zaměřených na sociální inkluzi Romů v regionech České Republiky. První z těchto seminářů se konal 7. února 2008 od 10.00 hod do 15.00 hod v prostorách Městského domu kultury Sokolov.

Cílem seminářů je, seznámit jeho účastníky s inovativním modelem vzdělávání a zaměstnávání  Romů, jenž byl realizován v rámci projektu Podpora Romů v Praze. Prezentaci projektu, který probíhal v rámci mezinárodního partnerství EQUAL, uvedla expertka projektu JUDr. Hana Frištenská (zástupkyně ředitele Nadace rozvoje občanské společnosti). Dále byly blíže představeny jednotlivé aktivity projektu na národní i nadnárodní úrovni, a zejména podobně zaměřené projekty v Karlovarském kraji. Účastníci semináře tak mohli sdílet své poznatky a diskutovat o možnostech a principech práce, zaměřené na společenskou inkluzi obyvatel sociálně vyloučených lokalit. Pozvání k semináři přijali jak sociální pracovníci a kurátoři pro národnostní menšiny, tak starostové některých měst a obcí Karlovarského kraje, kteří čelí problému sociálního vyloučení. Své aktivity prezentovala sdružení Český západ z Dobré Vody u Toužimi, Člověk v Tísni Sokolov a Romské občanské sdružení- Karlovy Vary. Ke všem bodům programu proběhla řízená diskuse.

Další seminář se bude konat 13. Března v Berouně. Zájemci o účast mohou získat pozvánku prostřednictvím e-mailu vzdelavani@romea.cz nebo telefonicky na čísle 257 329 667.Autor: Adam Pospíšil | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ROMEA

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.