18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


07. 06. 2007 | equal.romea.cz | Tiskové zprávy

Romea úspěšně pokračuje s PC kurzy a mediálním kurzem

V rámci projektu „Podpora Romů v Praze“ financovaného z programu CIP EQUAL a ze státního rozpočtu ČR, organizuje Občanské sdružení ROMEA kromě dalších zajímavých aktivit pro pražské Romy PC kurzy a mediální kurz.

Dnes proběhne v Internetovém centru ROMEA v Moravské ulici na pražských Vinohradech poslední hodina již třetího běhu PC kurzů pro mladé Romy z Prahy. Lekce úspěšně absolvovalo 6 z 10 přihlášených účastníků. Za všechny tři běhy PC kurzu tak získalo osvědčení již 17 kurzistů. Ti si osvojili základní obsluhu a práci s počítačem, naučili se ovládat operační systém Windows a programy MS Office - Word, Excel, Outlook, Internet Explorer a Power Point.

„PC kurzy otevírají absolventům nové možnosti v zaměstnání a dalším vzdělávání. Jako výrazná podpora na trhu práce se kurzy projevily již u 5 absolventů, kterým se po jejich absolvování podařilo získat zaměstnání. Poslední běh PC kurzů pro začátečníky chystá ROMEA na začátek září,“ řekl Adam Pospíšil, koordinátor projektu.

Dne 2. dubna nastoupili 2 studenti mediálního kurzu na pilotní stáž do redakce zpravodajství České televize. Začala tím další fáze přípravy 11 kurzistů na práci v oblasti médií.

Claudii Lavičkovou a Tomáše Bystrého přijal šéf zpravodajství ČT Zdeněk Šámal na pilotní třítýdenní stáž, během níž mají kurzisté možnost seznámit se s principy práce v televizním zpravodajství. Vystřídají postupně několik pořadů, ve kterých budou absolvovat celodenní proces přípravy a realizace vysílání. Po uplynutí zkušební doby budou mít studenti možnost ve stáži pokračovat.

Další studenti absolvují praxe v redakci časopisu Romano voďi, který vydává Občanské sdružení ROMEA, a tři kurzistky nastoupí v červnu na měsíční stáž do Českého rozhlasu.

Mediální kurz probíhá od března 2006 formou víkendových výukových bloků. Součástí studijního plánu jsou předměty úzce související s teorií i praxí novinářské práce - např. český jazyk, práce s PC, publicistické žánry, sociologie, rétorika, rozhlasová tvorba, televizní tvorba atd. V kurzu vyučují renomovaní lektoři jako Jiřina Šiklová, Libor Dvořák, Aleš Vrzák a další.


Autor: Adam Pospíšil | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Romea

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.