18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


10. 04. 2007 | equal.romea.cz | Aktivity

Studenti mediálního kurzu nastoupili na praxi do ČT

Dva studenti mediálního kurzu, který organizuje o.s. Romea v rámci projektu „Podpora Romů v Praze“, nastoupili 2. dubna na pilotní stáž do redakce zpravodajství České televize. Začala tím další fáze přípravy 11 kurzistů na práci v oblasti medií.

Claudii Lavičkovou a Tomáše Bystrého přijal šéf zpravodajství ČT Zdeněk Šámal na pilotní třítýdenní stáž, během níž mají kurzisté možnost seznámit se s principy práce v televizním zpravodajství. Vystřídají postupně několik pořadů, ve kterých budou absolvovat celodenní proces přípravy a realizace vysílání. Po uplynutí zkušební doby budou mít studenti možnost ve stáži pokračovat.

Mediální kurz probíhá od března 2006 formou víkendových výukových bloků. Součástí studijního plánu jsou předměty úzce související s teorií i praxí novinářské práce- např. Český jazyk, Práce s PC, Publicistické žánry, Sociologie, Rétorika, Rozhlasová tvorba, Televizní tvorba atd. V kurzu učí renomovaní lektoři jako Jiřina Šiková, Libor Dvořák, Aleš Vrzák a další. Na konci dubna nastoupí další skupina studentů na stáž do Českého rozhlasu.

V případě vašeho zájmu o studenty mediálního kurzu pište na vzdelavani@romea.cz nebo volejte na 608 729 190.


Autor: Adam Pospíšil | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Romea

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.