18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


26. 02. 2007 | equal.romea.cz | Aktivity

Romea vyškolila terénní zprostředkovatele práce

Včerejšími závěrečnými zkouškami občanské sdružení Romea úspěšně zakončilo Školení terénních zprostředkovatelů práce. Tento kurz, jenž je jako rekvalifikace akreditován ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, od loňského dubna vzdělával celkem 10 adeptů v rámci předmětů Terénní sociální práce, Historie Romů či Komunikace a motivační techniky.

Závěrečné zkoušky, jež proběhly v Internetovém centru Romey v Moravské ulici, obsahovaly písemný a ústní test. Ty úspěšně absolvovalo celkem sedm frekventantů, kteří následně obdrželi Osvědčení o rekvalifikaci. Dva neúspěšné čeká opravná zkouška, jeden z kursistů se během školení odhlásil z pracovních důvodů.

Od března Romea zaměstná jednoho z úspěšných absolventů na pozici terénního zprostředkovatele práce. Ten bude v některé z pražských lokalit pomáhat nezaměstnaným Romům hledat práci.

Školení terénních zprostředkovatelů práce realizuje občanské sdružení Romea v rámci rozsáhlého pilotního projektu, jehož cílem je podpořit vzdělávání a zaměstnávání Romů žijících v Praze. Partnery projektu jsou občanská sdružení Slovo 21 a R-Mosty, Magistrát hl.m.Prahy, Úřad městské části Praha 3 a v neposlední řadě ZŠ Havlíčkovo nám., Praha 3. Program je financovaný z Evropského strukturálního fondu prostřednictvím programu EQUAL.


Autor: ROMEA | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ROMEA

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.