18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


28. 09. 2006 | equal.romea.cz | Napsali o nás

Projekt Podpora Romů

Stovky pražských Romů se zapojilo do zkušebního projektu, ve kterém se učí hledat práci a studují. Na čtyřletý projekt s názvem Podpora Romů jde ze státního rozpočtu šestadvacet milionů korun, zbytek peněz je z evropských fondů.

VIDEO: Romové se učí hledat práci (ČT1 - 26.9.2006)

Luděk JÍRA, redaktor
--------------------
V hlavním městě žije podle odhadů sdružení Romea přes dvacet pět tisíc Romů. Diskriminaci na trhu práce zažilo mnoho z nich, říká jedna z koordinátorek programu pomoci Romům.

Hana FRÍŠTENSKÁ, předsedkyně, Sdružení R-Mosty
--------------------
Romové v celé České republice jsou velmi často dlouhodobě nezaměstnaní. V Praze je ta situace trochu horší. Horší je to v tom, že je potřeba mnohem více kvalifikovanou pracovní sílu, než je tomu třeba na severu Čech. To znamená, že Romové jako kdyby tu šanci získat zaměstnání mají, ale současně se po nich chce, aby toho mnohem víc uměli.

Luděk JÍRA, redaktor
--------------------
Díky novému projektu se asi dvaceti lidem podařilo najít práci - svářeče, řidiče nebo uklízeče.

Božena FILOVÁ, koordinátorka projektu, Magistrát hlavního města Prahy
--------------------
Snažíme se o to, aby vždy v zaměstnání, který získají, byli ... získali důstojné pracovní místo. To znamená, že díky rekvalifikaci, který jim poskytujeme, ten Rom získá sebedůvěru.

Luděk JÍRA, redaktor
--------------------
Během jednoho roku, co projekt pro Romy funguje v Praze, vzniklo internetové centrum, které poskytuje své služby bezplatně. K dalším aktivitám patří například mediální kursy pro mladé novináře.

Jarmila BALÁŽOVÁ, předsedkyně, Sdružení Romea
--------------------
Ti lidé již píší třeba do toho našeho romského měsíčníku. Jiná partnerská organizace připravila řadu studentů na střední a vysoké školy.

Luděk JÍRA, redaktor
--------------------
Základní škola na Havlíčkově náměstí v Praze 3 se do projektu na pomoc Romům také zapojila. Její pedagogové se věnují nejen dětem, ale také dospělým, umožňují jim totiž dokončit základní vzdělání, a to dálkově.

Irena MEISNEROVÁ, ředitelka, ZŠ Havlíčkovo náměstí
--------------------
Mnozí Romové, kteří pracují nebo kteří mají jiné aktivity, prostě takový kurs velmi potřebují.

Luděk JÍRA, redaktor
--------------------
Projekt Podpora Romů v Praze skončí za dva roky. Jeho organizátoři doufají, že bude natolik úspěšný, že se pak rozšíří také do ostatních měst České republiky.


Autor: ROMEA | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ČT 1, 26.9.2006, 18:00 Večerník z Čech

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.