18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


28. 09. 2006 | equal.romea.cz | Napsali o nás

Podpora Romů v Praze

Podpora Romů v Praze. To je název projektu, který za finanční pomoci Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu realizuje v hlavním městě Občanské sdružení Slovo 21. To přizvalo ke spolupráci další subjekty, které se prací s romskou komunitou dlouhodobě zabývají. O akci mluvila redaktorka Věra Masopustová s organizátorkou Martinou Horváthovou

Martina HORVÁTHOVÁ, organizátorka projektu
--------------------
Cílem projektu je jednoznačně podpora vstupu Romů na trh práce, a to především formou vzdělávání. Jednak podporuje vzdělávání institucionální, to znamená, pomáhá vstupu Romů na střední a vysoké školy a jednak podporuje formou takového toho neformálního vzdělávání, to znamená různých rekvalifikací, různých kurzů, doplnění kvalifikace a tak podobně.

Věra MASOPUSTOVÁ, redaktorka
--------------------
Do projektového týmu si sdružení Slovo 21 přizvalo hlavní město Prahu, úřad městské části v Praze 3 nebo Základní školu Havlíčkovo náměstí také na Praze 3. Dalším partnerem je Občanské sdružení Romea, které se zaměřuje například na přípravu romských novinářů, provozuje internetové centrum a internetovou burzu práce a od 1. října zahájí provoz antidiskriminační telefonní linky s číslem 800220800. Jak ta zapadá do projektu Podpora Romů v Praze, mi za Romeu řekl Vojtěch Lavička.

Vojtěch LAVIČKA, Občanské sdružení Romea
--------------------
Poskytneme bezplatné právní poradenství, popřípadě v těch závažných případech i právní zastoupení u soudu díky našemu partnerovi Lize lidských práv, která se právě na tuto oblast specializuje.

Autor: ROMEA | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ČRo - Regina, 27.9.2006, 07:00 Události dne

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.