18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


14. 08. 2006 | equal.romea.cz | Napsali o nás

Romea otevřela počítačové centrum pro Romy, nabídne i kurzy

Praha 12. srpna (ČTK) - Romům, kteří se chtějí naučit pracovat s počítačem a využívat internet, slouží od nynějška nové internetové centrum v Praze na Vinohradech. V Moravské ulici 43 ho zřídilo sdružení Romea. ČTK o tom informovali členové této organizace. Centrum je otevřeno v pracovních dnech od 10:00 do 18:00 a internet nabízí zdarma. Je součástí projektu, který financuje státní rozpočet a Evropský sociální fond.

"Cílem našeho snažení je to, aby se Romové dostali k počítačům a naučili se s nimi pracovat. Tato dovednost jim účinně pomůže například při hledání pracovního uplatnění," uvedl výkonný ředitel organizace Romea. Doplnil, že v centru návštěvníci najdou šest počítačů, dva skenery i barevnou tiskárnu a kopírku. Začátečníkům s obsluhou techniky pomohou odborníci. Od září nabídne centrum návštěvníkům počítačové kurzy.

V ČR žije podle odhadů kolem 200.000 Romů. Podle informací romských sdružení je v některých oblastech až 90 procent příslušníků romské komunity bez práce. Romové mívají obvykle nízkou kvalifikaci, uplatnění proto hledají obtížně. Zástupci sdružení Romea již dříve uvedli, že svou roli hraje často i diskriminace.

Již dříve Romea vytvořila pro Romy na internetu burzu volných míst. Na stránkách s adresou www.burzaprace.romea.cz najdou nejen seznam pracovních příležitostí z domova i ciziny, ale i stáže a rekvalifikace. Kromě nich jsou zde také rady a doporučení.

V novém iCentru chce sdružení školit také romské zájemce o novinářskou profesi, kteří by v budoucnu mohli působit v médiích. Ve středisku si mohou zájemci rovněž zakoupit CD, knihy, pohlednice, fotografie či videokazety s romskou tematikou.

Další články na toto téma:


Autor: ROMEA | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ČTK

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.