18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


13. 07. 2006 | equal.romea.cz | Aktivity

Praha podporuje zvyšování kvalifikace Romů

Hlavní město pořádá pro Romy bezplatné kurzy zaměřené na zvyšování kvalifikace. Pěti pražským Romům, kteří v rámci projektu podporovaného Iniciativou Společenství Equal absolvovali rekvalifikační kurz na svářeče, dnes na Staroměstské radnici předala slavnostně radní Hana Halová osvědčení a průkaz odborné kvalifikace.

„Já jako radní hlavního města Prahy kladu zvláštní důraz na pomoc romské komunitě při zvyšování vzdělání, získávání odborné kvalifikace, a tím i získávání příznivých podmínek při uplatnění na trhu práce. Jsem si plně vědoma obtížné životní situace lidí, kteří marně hledají zaměstnání, při tom musí živit své rodiny a touží si vybudovat přijatelnou životní úroveň. Člověk, který chce dosáhnout v životě úspěchu, musí být zodpovědný sám k sobě, ke své rodině a společnosti, musí být cílevědomý a hlavně musí pro naplnění svých cílů něco i udělat. Jsem velmi ráda, že vy jste to dokázali a věřím, že budete i vzorem pro další členy romské komunity,“ řekla radní Halová.

O kurz, který probíhal v ČKD DIZ Praha 9, byl velký zájem, na základě přijímacího rozhovoru bylo přijato pět uchazečů a všichni úspěšně složili 27. června zkoušky ze svařování kovů a plastů - svařování obloukem a řezání kyslíkem.

Projekt „Podpora celoživotního učení a postupů umožňujících vyloučeným romským komunitám rovnoprávný přístup na trh práce v Praze“ je podporován Programem Iniciativy Společenství EQUAL. V jeho rámci se již uskutečnil kurz práce na počítači, který měl 18 účastníků, a nyní probíhají kurzy autoškoly, v nichž usiluje o získání řidičského oprávnění pro skupinu C dalších 10 Romů. Podle radní Halové se připravují další kurzy - mimo jiné pro romské ženy k získání kvalifikace kadeřnic či kosmetiček. „Věřím, že projekt pomůže se změnou postoje Romů ke vzdělávání a zaměstnání. Že o kurzy bude zájem a že se díky nim zvýší jejich šance na trhu práce,“ dodala radní Halová.


Autor: ROMEA | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: MHMP

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.