18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


04. 07. 2006 | equal.romea.cz | Napsali o nás

Praha pořádá kurzy pro zvýšení kvalifikace Romů

Pražský magistrát pořádá pro Romy bezplatné kurzy, v nichž si mohou zvýšit kvalifikaci. Již dříve se 18 zájemců naučilo pracovat na počítači. Nyní úspěšně ukončilo dalších pět Romů rekvalifikační kurz na svářeče, informovala dnes ČTK radní Hana Halová (ČSSD).

Nyní se konají další kurzy, v nichž deset zájemců usiluje o řidičský průkaz na nákladní automobily. Připravují se dále lekce pro romské ženy, které se budou moci stát kadeřnicemi nebo kosmetičkami.

Projekt sdružení Slovo 21, k němuž se magistrát připojil, má pražským Romům zlepšit přístup na trh práce. Finančně jej podpořila Evropská unie. Halová věří, že projekt pomůže změnit postoj některých Romů ke vzdělávání a zaměstnání.


Autor: ROMEA | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ČTK

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.