18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


23. 06. 2006 | equal.romea.cz | Napsali o nás

Na internetu začala fungovat burza práce, určená hlavně Romům

Na internetu začala fungovat burza práce, která je určena především Romům. Na stránkách s adresou www.burzaprace.romea.cz zájemci naleznou nabídku volných míst doma i v cizině, stáží či rekvalifikací. Kromě nich najdou také rady a doporučení, které jim pomohou získat práci. Burzu připravilo romské sdružení Romea. Financuje ji Evropský sociální fond a český rozpočet.

V ČR žije podle odhadů kolem 200.000 Romů. Podle informací romských sdružení je v některých oblastech až 90 procent příslušníků romské komunity bez práce. Jejich rodiny jsou závislé na dávkách, propadají se do dluhů a často končívají v holobytech. Vznikají ghetta. Aktuální výzkum vytypoval 360 míst, v nichž chudinské čtvrti či bloky již existují nebo mohou vzniknout.

Romové mívají obvykle nízkou kvalifikaci, uplatnění proto hledají obtížně. Podle organizátorů projektu svou roli hraje i diskriminace. Existují totiž případy, kdy při telefonickém rozhovoru zájemci o práci zjistí, že je místo volné. Jakmile při osobním setkání zaměstnavatel uvidí, že uchazeč je Rom či Romka, místo bývá najednou již obsazeno.

Organizátoři se snažili stránky s radami a volnými místy co nejvíce zpřístupnit návštěvníkům. Průvodcem se proto staly dvě komiksové postavy mladých Romů - Julky a Rudyho. Poradí čtenářům, jak mají sepsat životopis, jak se mají na přijímací pohovor obléknout i jak se při něm mají chovat.

Podle představitelů sdružení Romea má burza podporovat aktivitu lidí. Snaží se je přimět k tomu, aby jen nečekali na pomoc od státu a sami usilovali o změnu své situace. V nabídce volných míst lidé mohou vyhledávat podle jednotlivých oborů. Naleznou v ní například místa kuchařů, číšníků, zaměstnání v administrativě, dělnické profese či odborné činnosti v oblasti informačních technologií.


Autor: ROMEA | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: ČTK

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.