18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


19. 06. 2006 | equal.romea.cz | Aktivity

Internetová burza práce již funguje

Romové v České republice jsou handicapovaní v mnoha oblastech života. Vedle diskriminace na trhu práce je to zejména nedostatečné vzdělání, vysoká nezaměstnanost a s tím související neuspokojivá životní úroveň mnohých romských rodin. Proto občanské sdružení Romea přišlo s myšlenkou vytvoření Internetové burzy práce, která byla právě v těchto dnech spuštěna.

„Jde o zcela nový a v České republice ojedinělý projekt, jehož cílem je napomoci snížení vysokého procenta nezaměstnaných Romů,“ uvedla koordinátorka projektu Stanislava Ondová.

Stránky burzy práce http://www.burzaprace.romea.cz/ poskytují aktuální informační servis o volných pracovních místech v ČR i zahraničí či o rekvalifikacích a jiných kurzech. Projekt myslí také na mladou generaci. Jí je určen  oddíl stipendií a stáží pro studenty. Součástí je rovněž poradna, která pomůže praktickými radami při hledání zaměstnání. „V podstatě jsou stránky určeny lidem, kteří jsou aktivní při hledání nového zaměstnání, tzn. že se nespoléhají pouze na instituce, které jsou k této činnosti zřízeny. Návštěvník burzy práce tedy musí minimálně sednout k počítači, zorientovat se v nabídkách a sám si z nich dle svých představ vybírat,“ sdělila Ondová.

 Ojedinělá bude burza práce rovněž svým pojetím. „V záplavě webových stránek jsme se rozhodli zvolit neotřelý a v rámci možností lidský přístup,“ dodala koordinátorka. Burzou práce tak provádí vtipné dialogy komiksových postaviček mladých Romů Julky a Rudyho. „S jejich pomocí se návštěvník na našich stránkách snadno orientuje,“ dodala Ondová.

 

 

 


Autor: ROMEA | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Romea

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.