18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


15. 11. 2005 | equal.romea.cz | Novinky

Přípravné kurzy pomohou studentům při přijímacích řízeních na střední a vysoké školy

Občanské sdružení Slovo 21 pořádá v rámci projektu podpořeného EU z programu Equal ve školním roce 2005/2006 přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na střední a vysoké školy pro romské uchazeče. Kurzy jsou určeny žákům 8. a 9 tříd základních škol, zájemcům s ukončeným základním vzděláním, letošním maturantům a dřívějším absolventům škol středních.

Cílem projektu je přispět ke zvýšení vzdělanosti romského etnika. Velkou překážku pro vstup na střední a vysokou školu pro romské studenty znamenají přijímací testy. „Důvody jsou různé, ale tím nejhlavnějším zůstávají sociální podmínky, ve kterých tito mladí Romové žijí, a které jim nezajišťují adekvátní prostředí pro cílenou přípravu“, říká Jelena Silajdžić, výkonná ředitelka o. s. Slovo 21. „Tento projekt by měl studentům zajistit kvalitní přípravu na přijímací zkoušky na různé typy středních a vysokých škol v Praze a tím přispět ke zvýšení počtu středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaných Romů,“ dodává.

Kurzy v tomto projektu začínají již v listopadu a skončí v dubnu příštího roku.

V prosinci 2004 začala přípravná fáze realizace celého projektu „Podpora celoživotního učení a postupů umožňujících zaměstnávání osob ze znevýhodněných a diskriminovaných skupin na trhu práce v oblastech Cíle 3“. Jedná se o dlouhodobý projekt, který skončí v roce 2008 a je zaměřen na celoživotní vzdělávání a zaměstnávání Romů žijících v Praze. Hlavním cílem je vytvořit fungující inovativní model, jehož výsledkem bude lepší postavení a uplatnění Romů na trhu práce.

Nositelem projektu je občanské sdružení Slovo 21 a národními partnery jsou: Magistrát hl.m. Prahy, Občanské sdružení R-Mosty, ROMEA, o.s., ZŠ Havlíčkovo náměstí - Praha 3 a Městská část Praha 3. Do projektu jsou zapojeni také dva mezinárodní partneři – Município de Coimbra z Portugalska a Regional Development Agency Mura ze Slovinska.


Autor: ROMEA | Informační e-mailVytisknout článek

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.