18. 10. 2017  
 

Novinky
Základní info
Aktivity
Partneři
Kalendář akcí
Tiskové zprávy
Napsali o nás
Kontakt
Bozi Dar

RybařeníPenzion v Jižních ČecháchKunžakUbytováníUbytování velkých skupinChata Česká KanadaChata StrmilovUbytování Česká KanadaChata u rybníkaChata Jižní ČechyPenzion StrmilovKomorníkPenzion v Kunžaku


Tento projekt byl spolufinancován z ESF a státního rozpočtu ČR


Počet zobrazených článků: 6 (z celkem 6 nalezených)

17. 06. 2008 | equal.romea.cz | Tiskové zprávy

Vzdělávání a zaměstnávání Romů v Praze

Projekt Podpora Romů v Praze je zaměřen na vzdělávání a zaměstnávání Romů a probíhá v období 2005 – 2008 v rámci programu Iniciativy Společenství Equal. V současné době se po třech letech úspěšné realizace chýlí ke konci. Za tuto dobu se jej zúčastnilo 1.980 pražských Romů, z nichž se 824 zúčastnilo vzdělávacích a rekvalifikačních kurzů, 216 (z toho 126 žen) díky projektu získalo zaměstnání, 11 osob (z toho 8 žen) si založilo živnost a 85 Romů pokračuje ve studiu na střední nebo vysoké škole. V současné době je 540 klientů zaregistrováno na Internetové burze práce, 281 pravidelně navštěvuje Internetové centrum a 85 romských žáků se zúčastnilo motivačních výcviků.
Celý článek...
05. 05. 2008 | equal.romea.cz | Tiskové zprávy

Projekt Equal pomohl zajistit zaměstnání, rekvalifikaci nebo studium téměř třem stovkám Romů

Projekt Podpora Romů v Praze je součástí nadnárodního partnerství Iniciativy Společenství Equal. Cílem tohoto projektu je rozvoj vzdělávání a zaměstnávání Romů a jejich snazší začlenění do společnosti. Projekt probíhá již třetím rokem a podílí se na něm 6 partnerských organizací – občanská sdružení Slovo 21, Romea a R-Mosty, Magistrát hl. m. Prahy, Úřad m. č. Praha 3 a ZŠ Havlíčkovo náměstí. K 1. březnu 2008 prošlo projektem celkem 1 406 klientů a dosud již 299 z nich bylo zaměstnáno, rekvalifikováno nebo přijato na střední a vysoké školy.
Celý článek...
07. 06. 2007 | equal.romea.cz | Tiskové zprávy

Romea úspěšně pokračuje s PC kurzy a mediálním kurzem

V rámci projektu „Podpora Romů v Praze“ financovaného z programu CIP EQUAL a ze státního rozpočtu ČR, organizuje Občanské sdružení ROMEA kromě dalších zajímavých aktivit pro pražské Romy PC kurzy a mediální kurz.
Celý článek...
07. 06. 2007 | equal.romea.cz | Tiskové zprávy

První ročník dálkového kurzu na ukončení základního vzdělání

Na základní škole Havlíčkovo náměstí 10/300 v Praze 3 proběhl ve školním roce 2006/2007 bezplatný kurz pro uchazeče se zájmem o ukončení základního vzdělání. Tento inovativní dálkový kurz byl organizován v rámci Programu Iniciativy Společenství EQUAL, v němž je škola jedním z partnerů občanského sdružení Slovo 21, a je jediný svého druhu v České republice. Projekt nese název „Podpora celoživotního učení a postupů umožňujících vyloučeným romským komunitám v Praze rovnoprávný přístup na trh práce“ a je spolufinancován Evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem ČR.
Celý článek...
26. 09. 2006 | equal.romea.cz | Tiskové zprávy

V internetovém centru sdružení ROMEA byly představeny aktivity pomáhající pražským Romům

Program Iniciativy Společenství EQUAL je dlouhodobý program financovaný z rozpočtu EU a ze státního rozpočtu dané země. Druhé kolo bylo vyhlášeno v roce 2004 a je spolufinancováno prostředky Evropského sociálního fondu (ESF). Jedním z úspěšných českých žadatelů bylo Občanské sdružení Slovo 21 s projektem Podpora Romů v Praze, jehož hlavním cílem je objevit dosud skryté příležitosti a dát novým komplexním způsobem pracovní šanci těm Romům, kteří se chtějí vzdělávat, zvyšovat si kvalifikaci a najít si zaměstnání.
Celý článek...
09. 08. 2006 | equal.romea.cz | Tiskové zprávy

V Praze vzniklo nové internetové centrum pro Romy

Pražské Občanské sdružení ROMEA vybudovalo v Praze 2 nové internetové a vzdělávací centrum. Toto centrum vzniklo v rámci programu iniciativy společenství EQUAL, konkrétně pak Projektu podpory celoživotního učení a postupů, umožňujících vyloučeným romským komunitám rovnoprávný přístup na trh práce.
Celý článek...

22.06.2008:
VIDEO

18.06.2008:
PREZENTACE

18.06.2008:
VIDEO

Copyright © ROMEA 2005 - 2006.
Publikování nebo jakékoliv jiné formy dalšího šíření obsahu serveru equal.romea.cz jsou bez písemného souhlasu občanského sdružení ROMEA zakázány. Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.